Varoluşçu Psikanalitik Psikoterapi Perspektifinden Kaygı Çalışma Grubu

18 Ekim 2020 Pazar 10:00-15:30

Kaygı çağındayız! Gündelik deneyimlerimizin üzerini örten bir ifade biçimini taşıyor "kaygı" kelimesi artık. Her sıkıntımızı kaygıyla dile getirir olduk. Bu çalışma grubunda hem varoluşçu felsefe üzerinden hem de psikanaliz üzerinden kaygı duygusunu anlamaya ve bize sunacağı oldukça zengin açılımları keşfetmeye çalışacağız. Spinoza, Pascal, Kierkegaard, Heidegger, Freud, Lacan gibi temel uğraklar çerçevesinden bir olgu sunumu eşliğinde kaygının klinik görünümlerini anlamaya ve müdahaleye dair yoğun bir çalışma bizleri bekliyor. Keza kaygıyı anlamadan herhangi bir psikoterapi sürecini yürütmek her daim eksik kalacaktır.

Varoluşçu Psikanalitik Psikoterapi; fenomenolojiyi ve öznelliklerarası alanı temel çalışma prensibi olarak belirlemiş, varoluşçu felsefeden ve oldukça çeşitli psikanaliz okullarından beslenen çalışma pratikleri açısından zengin bir psikoterapi ekolüdür. Çalışma grubu çerçevesinde temel bakış açımız varoluşçu psikanalitik psikoterapiden gelecek olsa da kaygıyı Lacancı psikanaliz, post-yapısalcı ve postmodern felsefe, bilişsel bilimler gibi çok geniş bir coğrafyadan ve düşünce pratiklerinden okumaya ve anlatmaya çalışacağım. Program içeriği aşağıdaki gibidir:

10:00-11:30 : Felsefede Kaygı

12:00-13:30 : Psikanalizde Kaygı

14:00-15:30 : Psikoterapide Kaygı: Bir Olgu Sunumu

Çalışma grubuna kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına, açıklama kısmına "Kaygı01-Ad Soyad" yazarak 200₺'lık katılım ücretini ödedikten sonra kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Ödemeniz teyit edildikten sonra kaydınızın onaylandığına dair bir e-posta alacaksınız. Kayıt ve ödeme sürecine dair sorularınız için bilgi@bilalakyuz.net adresine e-posta atabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Atakum Şubesi

Hesap Sahibi Adı Soyadı: Bilal Akyüz

IBAN No:

TR09 0006 2001 0600 0006 2952 15

Eğitim ücretinizi kredi kartınızla iyzico üzerinden şu bağlantıya tıklayarak da ödeyebilirsiniz: https://iyzi.link/AFnWjg

 

Oturumlar çevrimiçi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir ve oturuma nasıl katılacağınıza dair 17 Ekim Cumartesi günü ayrıntılı bir e-posta formda belirttiğiniz adresinize gönderilecektir. Cumartesi günü saat 15:00'e kadar oturum bilgileri size ulaşmamış olursa bilgi@bilalakyuz.net adresine durumu belirten bir e-posta gönderebilirsiniz.

 

Eğitime katılan ve tüm oturumlara katılan kişilere Katılım Belgesi verilecektir ve belgeleriniz formda belirttiğiniz adresinize kargo ile gönderilecektir.

Uzun çalışmalarıma ve klinik deneyimime dayalı bu çalışma grubunun hepimiz için verimli ve keyifli geçmesi dileğiyle...

Bilâl Akyüz

Kayıt

Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun.