Varoluşçu Psikanalitik Psikoterapi Perspektifinden Travma Çalışma Grubu

20 Eylül 2020 Pazar 09:00-14:30

Travma çalışmalarının son 30 yılda hız kazanmasıyla beraber psikoloji ve psikopatolojiye dair her alanda "travma" kavramı sık sık kullanılır oldu. Bu kullanımların bir kısmı kavramın içini boşaltırken, bir kısmı da hak ettiği derinliği sağlayan söylemler üretti. Çalışma grubunda da travma kavramına hak ettiği derinliği kazandırmaya, çok boyutlu ve ayrıntılı bir tasviriyle beraber klinik görünümlerine ve psikoterapist olarak nasıl çalışacağımıza odaklanmaya çalışacağız.

Varoluşçu Psikanalitik Psikoterapi; fenomenolojiyi ve öznelliklerarası alanı temel çalışma prensibi olarak belirlemiş, varoluşçu felsefeden ve oldukça çeşitli psikanaliz okullarından beslenen çalışma pratikleri açısından zengin bir psikoterapi ekolüdür. Çalışma grubu çerçevesinde temel bakış açımız varoluşçu psikanalitik psikoterapiden gelecek olsa da travmayı Lacancı psikanaliz, post-yapısalcı ve postmodern felsefe, bilişsel bilimler gibi çok geniş bir coğrafyadan ve düşünce pratiklerinden okumaya ve anlatmaya çalışacağım. Günlük hayattaki deneyimlerden, klinik görünümlere travmanın hayatımıza nasıl da içre olduğunu ele aldıktan sonra oldukça ayrıntılı bir vaka sunumuyla beraber psikolojik travma nasıl iyileştirilir, büyüme nasıl gerçekleştirilir ve önleme pratikleri neler olabilir gibi uygulama odaklı bir oturumla eğitimi klinisyen olarak çalışan veya çalışmayı düşünenler için verimli olacağını umduğum bir şekilde bitireceğiz.

Çalışma grubuna kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına, açıklama kısmına "Travma02-Ad Soyad" yazarak 200₺'lık katılım ücretini ödedikten sonra kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Ödemeniz teyit edildikten sonra kaydınızın onaylandığına dair bir e-posta alacaksınız. Kayıt ve ödeme sürecine dair sorularınız için bilgi@bilalakyuz.net adresine e-posta atabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Atakum Şubesi

Hesap Sahibi Adı Soyadı: Bilal Akyüz

IBAN No:

TR09 0006 2001 0600 0006 2952 15

Eğitim ücretinizi kredi kartınızla iyzico üzerinden şu bağlantıya tıklayarak da ödeyebilirsiniz: https://iyzi.link/AFk8Tg

 

Oturumlar çevrimiçi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir ve oturuma nasıl katılacağınıza dair 19 Eylül Cumartesi günü ayrıntılı bir e-posta formda belirttiğiniz adresinize gönderilecektir. Cumartesi günü saat 15:00'e kadar oturum bilgileri size ulaşmamış olursa bilgi@bilalakyuz.net adresine durumu belirten bir e-posta gönderebilirsiniz.

 

Eğitime katılan ve tüm oturumlara katılan kişilere Katılım Belgesi verilecektir ve belgeleriniz formda belirttiğiniz adresinize kargo ile gönderilecektir.

Uzun çalışmalarıma ve klinik deneyimime dayalı bu çalışma grubunun hepimiz için verimli ve keyifli geçmesi dileğiyle...

Bilâl Akyüz